Babyvandaag
Bevalling » De bevalling

Nageboorte of moederkoek

Nageboorte of moederkoek


Kort nadat je baby geboren is volgt de nageboorte of moederkoek (placenta). Dit is meestal na 10 minuten tot een half uur.

In de meeste gevallen moet de moeder persen om de moederkoek eruit te krijgen, in sommige gevallen glijdt het ook gemakkelijk naar buiten. Mocht het wat langer duren dan kan de verloskundige ook een spuit geven om dit proces te versnellen. Mocht dit uiteindelijk niet lukken, dan zal een gyneacoloog de moederkoek handmatig verwijderen. Dit laat een wondje achter in je baarmoeder wat na een paar maanden herstelt zal zijn. Dit komt gelukkig niet vaak voor.

De verloskundige controleert de moederkoek op volledigheid. Het is belangrijk dat er niets achter blijft in je baarmoeder, dit kan namelijk tot infecties leiden.


  Reageer op dit bericht

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
Veiligheidscode:
 
Reacties



Facebook Twitter Hyves RSS Mail
Voeg Babyvandaag toe aan je favorieten